5 cech dobrego kalendarza

Każdy posiada zapewne swoją indywidualną wizję tego, co powinien zawierać dobry kalendarz. Liczą się takie czynniki jak kolor, wykonanie, jakość, ale dobry kalendarz to przede wszystkim funkcjonalność. Co jeszcze powinien posiadać dobry kalendarz w kilku prostych krokach? Już tłumaczymy!

                                                  

Okładka kalendarza, czyli pierwsze wrażenie. Jest estetyczną podstawą. Jej kolor, wzór, materiał, a nawet zapach, tworzą kombinację, która ma zachęcać do korzystania użytkownika kalendarza.

Papier. Kalendarz może posiadać wiele odcieni papieru, z którego został wykonany. Kolory oscylują w odcieniach pomiędzy śnieżną bielą, aż po elegancki odcień ecru.

Kolejną kwestią jest format kalendarza. Od niego zależy w głównej mierze funkcjonalność, na którą składa się użyteczność oraz poręczność kalendarza.

Przejrzystość kalendarza. Możemy zostać posiadaczami kalendarza o kalendarium w wersji dziennej lub tygodniowej, może on posiadać mniej lub więcej miejsca na dodatkowe notatki. Wszystko zależy od wymagań, potrzeb i preferencji przyszłego właściciela.

Na koniec zostawiliśmy dodatki. Dodatki, czyli elementy, które jeszcze bardziej ułatwią właścicielowi korzystanie z kalendarza. Może to być uchwyt na długopis, zakładka, kieszonka na wizytówki lub dokumenty, ale też gumka lub zapinka zamykająca kalendarz.

Jak widzicie, jest sporo szczegółów, o których należy pamiętać przy wyborze kalendarza. Mamy jednak nadzieję, że nasz artykuł ułatwi Wam znalezienie idealnego kalendarza, z którego będziecie w pełni zadowoleni.

 
 
 

Więcej wpisów

Kontakt

DYSTRYBUTOR KALENDARZY WYDAWNICTWA O-PRESS
Studio Kolporpress sp. z o.o.
ul. Olszewskiego 6
25-663 Kielce
NIP 959-14-54-937