Legenda zdzieranych kalendarzy

Kto nie pamięta swoich rodziców czy babć i dziadków, zadzierających systematycznie, dzień za dniem, kolejną kartkę z niewielkiego, tajemniczego kalendarza, najczęściej umieszczonego gdzieś w kuchni lub obok telefonu stacjonarnego. Prostota i skuteczność legendarnych już zdzieraków pozostała do dziś.

Kalendarium jednodniowe, imiona solenizantów, numeracja dni i tygodni roku, godziny wschodu i zachodu Słońca oraz Księżyca, fazy Księżyca, znaki zodiaku, aforyzmy lub przysłowia, a także informacje z różnych dziedzin, dotyczących m.in. aktorów, znanych przebojów, zwyczajów na świecie, wydarzeń z przeszłości, porad językowych, przepisów kulinarnych oraz horoskopów. To wszystko mieściły i nadal mieszczą zdzierane kalendarze, które jeszcze długo nie wyjdą z mody.

Ciekawostką jest, że ich popularność ostatnimi czasy diametralnie wzrosła zwłaszcza jeśli chodzi o zdzieraki z lat 90. 80. 70. XX wieku. Na stronach internetowych kartki z takich kalendarzy są sprzedawane na sztuki. Im starszy kalendarz, tym cena kartki wyższa. Cena za stronę to z reguły 10 zł. Kwestia kwoty pozostaje również do uzgodnienia ze sprzedającym. Takie kartki kupowane są głównie na rocznice urodzin lub ślubu, ale kartka z kalendarza może być wspaniałym, sentymentalnym prezentem właściwie dla każdego. Dodatkowo oprawiona w ładną ramkę i zawieszona na ścianie pozwoli wspominać miłe chwile.

Więcej wpisów

Kontakt

DYSTRYBUTOR KALENDARZY WYDAWNICTWA O-PRESS
Studio Kolporpress sp. z o.o.
ul. Olszewskiego 6
25-663 Kielce
NIP 959-14-54-937